Професія «Слюсар з ремонту автомобілів. Електрогазозварник».                                                      

Сьогодні на дорогах нашої області зявляється все більше різноманітних  автомобілів, які потребують якісного технічного обслуговування та ремонту. Під час ремонтних робіт є необхідність виконання  й зварювальних операцій. Тому все частіше виникає потреба у кваліфікованих робітниках універсального типу, які могли б ремонтувати не тільки  вузли та системи двигуна, трансмісії ходової частини, але й кузов, де виконується багато зварювальних робіт.

Професія «Слюсар з ремонту автомобілів. Електрогазозварник» –одна з важливих, адже, якими б досконалими не були інструменти, завжди буде потрібна людина з «розумними руками».

Предметом праці слюсаря з ремонту автомобілів є автомобіль, його агрегати, системи, механізми, окремі прилади, а також їх частини і деталі.

Слюсар з ремонту автомобілів повинен добре знати:

· будову, технічні характеристики і правила експлуатації автомобілів, механізмів, приладів та спеціального обладнання;

·  можливі несправності та способи їх усунення;

·  правила та періодичність виконання робіт з технічного обслуговування та ремонту автомобілів.

 

Високий рівень підготовки слюсаря з ремонту автомобілів дозволяє проводити технічне обслуговування автомобілів, ремонт і регулювальні роботи механізмів та систем двигунів, рульового керування, силової передачі, ходової частини, підйомного механізму, гальмівної системи, а також додаткового обладнання автомобілів.

Під час навчання учні  вивчають слюсарну справу, будову автомобілів, технічне обслуговування та ремонт автомобілів, технічне креслення, будову та принцип дії електрогазозварювального обладнання, технологію виконання зварювальних робіт. А також  ознайомлюються  з новітніми технологіями, методами, способами  проведення ремонтних, профілактичних та ремонтно-регулювальних робіт, матеріалами, інструментами і обладнанням, яке використовується.

Зварювання – це технологічний процес з’єднання матеріалів, з допомогою якого  одержують вироби з металів і неметалевих матеріалів, виконують операції складання деталей в окремі вузли і конструкції. Професія „Електрогазозварник” увійшла у першу п’ятірку професій, які користуються найбільшим попитом на сучасному ринку праці. Це й не дивно, адже у час швидкого зростання будівельної галузі саме в електрогазозварниках виникає найгостріша потреба. У машинобудуванні майстри зварювальної справи теж у великій ціні.

Ці фахівці потрібні як на великих підприємствах –   фабриках і заводах, так і в малих господарствах –  в авторемонтних майстернях та на станціях технічного обслуговування. Важко знайти галузь в народному господарстві, в якій можна обійтися без електрогазозварника.Кваліфікований зварник ніколи не залишиться без роботи.

В Україні невпинно зростає потреба кваліфікованих робітників для виконання  зварювальних робіт. Зварювання та споріднені технології інтенсивно розвиваються, оскільки вони являються ключовими для провідних галузей сучасної промисловості.

Електрогазозварник повинен знати:

·   будову і принцип дії зварювального обладнання;

·   маркування електродів та правила їх підбору;

·   технологію зварювальних робіт;

·   причини дефектів зварних швів та з‘єднань і способи їх усунення;

·   марки металів та сплавів.

Електрогазозварник повинен уміти:

·   виконувати ручне дугове зварювання покритими електродами, механізоване  дугове зварювання в захисних газах, газове зварювання, дугове та газове різання металів;

·   наплавляти метали;

·   читати креслення деталей, вузлів і конструкцій.

Виробниче навчання та  виробничу практику учні проходять в майстернях коледжу та в майстернях автотранспортних підприємств, а також на станціях технічного обслуговування.

Майстерні коледжу укомплектовані сучасним високопродуктивним обладнанням, автомобільними агрегатами, вузлами, пристосуваннями, контрольно-вимірювальними приладами, стендами, що дає можливість учням вивчати будову того чи іншого автомобільного агрегату і набувати практичних навичок проведення технічного обслуговування і ремонту, а також здійснення регулювальних робіт різних типів і марок автомобілів, зварювати конструкції з металів та сплавів, заварювати дефекти деталей машин та механізмів, проводити контроль якості зварених з’єднань та виробів.

Потреба у робітниках професії «Слюсар з ремонту автомобілів. Електрогазозварник» постійна і має тенденцію до зростання. У переважній більшості регіонів України  автотранспортні та невеликі приватні підприємства потребують кваліфікованих робітників нового типу, які повинні мати широкий професійний кругозір та майстерність з глибоким знанням політехнічних основ сучасного виробництва, здатність швидко освоювати новітні технології. Саме таким вимогам відповідає професія « Слюсар з ремонту автомобіля. Електрогазозварник», яка забезпечує  ступеневу освіту у коледжі. Випускники даної  професії продовжують навчання за в коледжі за скороченими термінами за освітньо-кваліфікаційним рівнем  «молодший спеціаліст».

 

Протягом навчання на відділенні професійної підготовки паралельно з обраною основною професією  учні можуть здобути права водія категорій «В» та «В», «С».